اصفهان داربست > نصب داربست فلزی در اصفهان > داربست کفراژ در اصفهان
داربست فلزی در اصفهان - نصب داربست کفراژ در اصفهان - فروش لوله داربست اصفهان | اصفهان داربست

نصب داربست کفراژ در اصفهان

تیم اصفهان داربست با درنظر گرفت اصول نصب داربست کفراژ همراه شما خواهند بود تا اجرا و نصب داربست کفراژ پروژه شما در اصفهان به بهترین نحوه ممکن صورت گیرد.

داربست فلزی در اصفهان - داربست اصفهان - نصب داربست کفراژ در اصفهان | اصفهان داربست

مراحل درخواست نصب داربست کفراژ در اصفهان

برای درخواست نصب داربست کفراژ در اصفهان می توانید از دو راه اقدام فرمایید:
شما می توانید با شماره تماس های داخل سایت اصفهان داربست با تیم پشتیبانی ارتباط برقرار کرده و درخواست خود مبنی بر نحوه نصب داربست فلزی در اصفهان و همینطور قیمت نصب داربست کفراژ در اصفهان اطلاعات لازم را کسب کرده و در صورت تمایل به ثبت درخواست خود مبادرت ورزید. نکته اینکه همکاران ما در سایت اصفهان داربست اطلاعاتی از قبیل متراژ ساخت و ساز، زمان آغاز پروژه ساخت و ساز، آدرس پروژه را از شما دریافت کرده و با برآورد قیمت (به صورت تقریبی)، شما را از مراحل انجام پروژه داربست بندی آشنا می کنند.
راه دوم برای ثبت درخواست نصب داربست کفراژ در اصفهان این است که فرم مخصوص استعلام را به طور کامل تکمیل کرده و پس از ارسال این فرم، نهایتا تا یک ساعت به درخواست شما پاسخ داده شود. سایت اصفهان داربست با بهره گیری از تیم متخصص و مجرب در زمینه نصب داربست در اصفهان تمامی مسئولیت ها درباره مراحل تخلیه لوله فلزی داربست، نصب داربست فلزی و برچیدن داربست فلزی پس از اتمام پروژه را بر عهده می گیرد و تمامی این کارها را در کمترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت و ایمنی به سرانجام می رساند. تمامی استانداردها برای تامین امنیت جانی و مالی کارگران و کارفرما لحاظ خواهد شد تا شما عزیزان اصفهانی با آسودگی خیال نسبت به ثبت درخواست نصب داربست کفراژ در اصفهان اقدامات لازم را مبذول فرمایید.

نصب و اجرای داربست کفراژ در اصفهان

داربست کفراژ در اصفهان - انواع داربست بندی در اصفهان - کُفراژ بندی در اصفهان | اصفهان داربست

توضیحاتی در مورد داربست کفراژ در اصفهان

کُفراژ در لغت از کلمه coverage گرفته شده و به معنای لغوی پوشش سطح می باشد. منظور از کُفراژ مجموعه ای از لوله های داربست می باشد که به صورت مکعبی به هم متصل می شوند و کاربرد های متفاوتی دارند برای متصل نموند لوله های داربست برای نصب کُفراژ می توان اتصال لوله ها یا به صورت پین باشد و یا به صورت بست زمانی که لازم باشد که اتصال سریعتر انجام گیرد و تنظیم آن را راحت‌تر باشد از اتصال لوله به صورت پین استفاده می شود. تیم متخصص و حرفه ای اصفهان داربست با بیش از ۱۰ سال سابقه ی فعالیت در زمینه ی داربست بندی و کفراژ بندی بر طبق استاندار و اصول ایمنی با بالاترین درصد رضایت مشتری در خدمت شما اصفهانی های عزیز خواهد بود تا شما با خیال اسوده تمام پررژه های داربست بندی در اصفهان و کفراژ بندی در اصفهان را به آنها بسپارید.
کاربرد کُفراژ بندی
:
داربست کفراژ معمولی حجمی برای کار سقف
داربست کفراژ پایدار کننده نما
داربست کفراژ حفاظ
داربست کفراژ زیر بتن کفراژ نمایشگاهی (مسقف جهت اعیاد و هیئت ها و انبار ها…)

داربست کفراژ در اصفهان - داربست بندی در اصفهان - کُفراژ بندی در اصفهان | اصفهان داربست

داربست کفراژ در اصفهان - انواع داربست بندی در اصفهان - مزایای کُفراژ بندی در اصفهان | اصفهان داربست

مزایای کفراژ بندی در اصفهان

کُفراژ بندی جهت ایجاد پایه‌های نگهداری قالب‌های بتنی سنگین اجرا می‌شود. در ساختمان‌های معمولی یا مواردی که نشست قالب بر اثر بتن ریزی از اهمیت زیادی برخوردار نیست و قالب‌ها سبک هستند از شمع‌های فولادی یا چوبی منفرد برای نگهداشتن و تنظیم قالب‌ها استفاده می‌کنند، اما در مواردی همچون پل سازی که قالب مونتاژ شده در محل، نباید در اثر بتن ریزی حرکت کرده و خیز بردارد از کفراژبندی استفاده می‌کنند. از دیگر مزیت‌های کفراژ بندی ایجاد سطح نگهداری بیشتر جهت نگهداری قالب‌ها است. کفراژ بندی نیاز به دقت بالایی دارد تا ارتفاع کفراژ در سطح مورد نظر تامین شود. و در سطوح افقی کاملاً تراز باشد. از دیگر مزایای کفراژ استحکام آن است و بر اثر برخوردهایی که ممکن است در کارگاه رخ دهند‌، همانند شمع‌های منفرد حساس نبوده و می‌تواند در برابر آنها مقاومت کند. و همچنین عملیات قالب بندی را با ایجاد بستر گسترده راحت‌ تر می‌نماید. جهت کفراژ بندی تیرها و سقف‌های سبک با ارتفاع کمتر از ۵/۵ متر از جک‌های سقفی قابل تنظیم استفاده می‌شود‌. این جک‌ها در اندازه‌های متنوعی ساخته می‌شوند‌. بر روی این جک‌ها، از سر جک تی شکل که به دو صورت ثابت و متحرک ساخته شده، استفاده می گردد. قطر لوله بیرونی این جک‌ها‌، ۶ سانتیمتر و قطر لوله داخلی آنها‌، ۵ سانتیمتر است. ضخامت لوله این جک‌ها‌، برای جک‌های تا ارتفاع ۴ متر‌، ۲/۵ میلیمتر و برای جک‌های بالای ۴ متر، ۳ میلیمتر است. در انتهای لوله بیرونی این جک‌ها یک پیچ تنظیم و مهره جوش داده شده تا به کمک سوراخ‌هایی که روی لوله درونی جک‌ها تعبیه شده عمل تنظیم ارتفاع جک را انجام دهد‌.


منظور از کفراژ بندی برای کار نمای ساختمان چیست؟

برای اجرای نمای ساختمان در صورتیکه ارتفاع زیاد باشد و نقطه ی اتصال در ساختمان برای محکم نمودن داربست و حفظ تعادل آن وجود نداشته باشد باید از کفراژ استفاده نمود. نیاز یا عدم نیاز به کفراژ در تعیین قیمت داربست بسیار موثر است.در صورتی که نیاز به مشاور تخصصی در زمینه ی کفراژ در اصفهان دارید با تیم متخصص و حرفه ای اصفهان داربست تماس بگیرید تا آنها در کمترین زمان ممکن تمامی جوانب مربوط به کفراژ بندی برای کار نمای ساختمان را انجام دهند و مناسب ترین قیمت را برای کفراژ بندی در اصفهان را به شما ارائه دهند.

داربست کفراژ در اصفهان - انواع داربست بندی در اصفهان - کُفراژ بندی چیست | اصفهان داربست

انواع روش‌های کفراژبندی

تیم متخصص و حرفه ای اصفهان داربست با سال ها تجربه در زمینه ی کُفراژبندی در اصفهان با بررسی تمام عوامل موثر بهترین روش را برای کفراژ محل مدنظر انتخاب می کنند. معمولا کفراژ را در اسکلت یا سقف‌های بتنی به کار می‌گیرند و هدف اصلی استفاده از آن، شکل دادن به بتن خمیری (در اندازه و حجم دلخواه) است. قالب ‌بندی یا همان کفراژبندی انواع مختلفی دارد که بر حسب موقعیت یا سازه‌‌ی در حال ساخت، یکی از انواع آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. کفراژبندی انواع مختلفی دارد که در ادامه نمونه‌های رایج آن را معرفی می‌کنیم:


الف) کفراژبندی با قالب‌های سنتی چوبی

در این روش از انواع چوب‌های نئوپان یا تخته‌های سه‌ لایی برای ساخت قالب استفاده می‌شود. این نوع قالب‌ها ساختار ساده‌ای دارند و کار با آن‌ها واقعا راحت است. استفاده از چوب در قالب باعث می‌‌شود تا کفراژبند بتواند اندازه‌ی قالب‌ها را به راحتی با استفاده از میخ و پیچ بیشتر کند. علاوه بر این، قالب‌های چوبی سبک‌ هستند و عایق حرارتی خوبی هم محسوب می‌شوند. در کنار مزایای نام برده شده، معایبی هم برای این نوع قالب مطرح است. از جمله اینکه استفاده از قالب‌های چوبی برای پروژه‌های بزرگ وقت‌گیر است و به علت اولویت‌های محیط‌ زیستی و نگهداری از درختان، تنها در موارد خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

داربست کفراژ در اصفهان - انواع داربست بندی در اصفهان - قالب کُفراژ بندی در اصفهان | اصفهان داربست

داربست کفراژ در اصفهان - داربست ساختمان اصفهان - قالب فلزی کُفراژ بندی در اصفهان | اصفهان داربست

ب) کفراژبندی با قالب‌های فلزی

قالب‌های فلزی در حال حاضر پرفروش‌ترین و بهینه‌ترین نوع قالب‌ها هستند؛ چرا که مزیت‌های مختلفی مثل حمل آسان، سرعت بالای اجرا، ایجاد سطوح صاف و سادگی در اتصالات را دارند. علاوه بر این کفراژهای فلزی به سرعت باز می‌شوند و دوام بسیار خوبی هم دارند. چنین مزیت‌های سبب می‌شود که این نوع کفراژ به انتخاب اول بسیاری از متخصصان این حرفه تبدیل شود. اگرچه وزن زیاد، تدارکات خاص و هزینه‌ی خرید اولیه‌ی نسبتا بالا را می‌توان از معایب این نوع کفراژها دانست. معمولا کفراژ فلزی را در زمان نیاز اجاره می‌کنند و پس از پایان کار، به اجاره‌دهنده برمی‌گردانند.


پ) کفراژبندی با قالب‌های پلاستیکی قابل بازیافت

برای ساختن سازه‌های بتنی ساده می‌توان از چنین قالب‌هایی استفاده کرد. این قالب‌ها در عین سبکی واقعا محکم هستند. از چنین قالب‌هایی معمولا در پروژه‌های ساختمانی کم هزینه و مشابه استفاده می‌شود. برخورداری از لایه‌ی عایق در برابر آب و هوا که در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم است، مزیت این نوع کفراژ محسوب می‌شود. چنین قالب‌هایی می‌توانند روی سقف‌های از پیش ساخته شده قرار بگیرند یا به کمک جرثقیل روی محوطه‌ای بدون طبقه‌ نصب شوند.

داربست کفراژ در اصفهان - داربست ساختمان اصفهان - کُفراژ بندی پلاستیکی در اصفهان | اصفهان داربست

داربست کفراژ در اصفهان - داربست ساختمان اصفهان - کُفراژ بندی فایبر گلاس در اصفهان | اصفهان داربست

ت) کفراژبندی با قالب‌های فایبرگلاس و پلیمری

از کفراژ فایبرگلاس در موارد خاصی مثل قالب ‌بندی سقف استفاده می‌کنند. از این قالب‌ها برای سبک کردن سقف‌ها و پی‌های گسترده‌ی بتنی استفاده می‌کنند که هم امنیت خوبی دارند و هم وزن نهایی سازه را به شدت پایین می‌آورند. علاوه بر این موارد، در هنگام نصب هم سرعت اجرای زیادی دارند و کاملا نفوذ ناپذیر هستند.


ث) کفراژبندی با قالب‌های لغزنده یا متحرک

این کفراژها عموما هیدرولیک هستند و در موقعیت‌هایی مثل بتن‌ ریزی یکنواخت یا سطوح افقی مورد استفاده قرار می‌گیرند. با تنظیم سرعت حرکت این نوع قالب‌ها می‌توان بتن ‌ریزی بعضی از سازه‌های بتنی را به صورت پیوسته انجام داد. قالب‌های لغزنده دو نوع افقی و عمودی دارند. از کفراژهای لغزنده‌ی افقی در مواردی همچون بتن‌ریزی تونل‌ها، لوله‌های آب و کانال‌های زهکشی استفاده می‌کنند. در سمت دیگر از قالب‌های لغزنده‌ی عمودی برای ساخت سیلوهای عظیم، برج‌های مخابراتی و تاسسیات ذخیره‌سازی مواد بهره می‌برند.

داربست کفراژ در اصفهان - داربست فلزی اصفهان - کُفراژ بندی در اصفهان | اصفهان داربست

داربست کفراژ در اصفهان - انواع کُفراژ بندی در اصفهان | اصفهان داربست

ج) کفراژبندی با قالب‌های ماندگار دارای نقش سازه‌ای

چنین کفراژهایی در جای خود باقی می‌مانند و بخشی از سازه‌ی ساختمان محسوب می‌شوند. این قالب‌ها باید آنقدر محکم و با دوام باشند که در زمان بتن‌ریزی و پس از آن دچار هیچ‌گونه تغییر شکلی نشوند و به خوبی در جای خود باقی بمانند.


نکات مهم برای نصب داربست کفراژ نما

برای نصب داربست کفراژ نما به نکات زیر باید توجه کنید:
_ با توجه به این نکته که کفراژ اهرم مقاوم می باشد در صورتی که اصول نصب داربست کفراژ رعایت نشود خود می تواند یکی از عوامل واژگونی داربست گردد.
_ طراحی نصب کفراژ باید طوری باشد که مرکز ثقل کل داربست در نیمه پایین ارتفاع واقع شود. یعنی کفراژ را به صورت پله ای افزایش دهیم.
_ تاکید میکنم کفراژ هم اندازه ارتفاع داربست نما اشتباه و خطرناک است. در جایی که مهاری نتوانیم بزنیم ارتفاع کفراژ ۹ الی ۶ متر کمتر از نما مناسب است.
نکته ی بسیار مهم
: کفراژ نصب شده در مسیر ماشین و تخلیه مصالح نباشد چون بسیاری از خطرات ایجاد شده در داربست به علت برخورد با پایه و واژگونی نما به علت وزن کفراژ می باشد.
در ارتفاع های زیاد از گونی کشی داربست خودداری کنید. به جز در مواردی که داربست پله ای به درستی نصب شده و در هر سطح ۶ متر در ارتفاع ۶ متری حداقل دو عدد مهاری استفاده شده باشد.

مقالات